جشنواره 29

 

خب فردا اولین روز شروع جشنواره است جشنواره ای نسبتا جنجالی ,پرفیلم و متفاوت. در حالی که من هنوز نمی دانم کدام فیلمها در فیلد سینمای ایران 2 قرار دارند  موضوع جالبتر حضور 33 فیلم در این بخش است یعنی بالای 11 فیلم برای هر کدام از بخشهای سینمای ایران 1 و 2 واین در حالی است که مدت جشنواره تنها 11 روز است مگر اینکه با یک بلیط بتوان 2 فیلم را دید. خب فیلمهای مورد علاقه من برای دیدن کم نیستند اما قبول کنید ادمیزاد نمی تواند 11 روز پشت سر هم برود هی فیلم ببیند بحث 11 روز به کنار مهم تر از ان اینست که مسلما تمام لیست فیلمهای مورد علاقه من مطمئنا در فیلد سینمای ایران 2 نیستند و به طور حتم روزهایی از هفته است که من نمی توانم به سینما رفتن برسم نمونه اش دوشنبه است که هم  انتخاب واحد دارم و هم کلاس..مانده ام با 2 عدد بلیط چه کنم؟..منتظرم فردا برسد و ببینم ایا خود سینما بلیطم را می خرد یا نه!!

جای تاسف است که فیلم رسول صدر عاملی در این جشنواره نیست گزارشش را در 40چراغ خوانده بودم و دوست داشتم فیلم را ببینم.از جمله کارهای مورد علاقه من فیلم حامد کلاهداری است به نام پایان نامه که گفته می شود حال و هوای داستان ندا اقا سلطان را دارد. فیلم دیگرفیلم گزارش یک جشن است به کارگردانی حاتمی کیا است. مسلما کی از بهترین انتخابهایم فیلم  جدایی نادر از سیمین است. فیلم درباره الی به نظرم واقعا داستان گویی خوبی داشت و ایینه ای بود روبه روی ما جامعه بی انصاف.

سعادت اباد ,خیابانها ارام,سوتسوت,اسب حیوان نجیبی است (عبدالرضا کاهانی(, البته بر خلاف تمام فیلمها داوود نژاد که رسما تحملشان می کردم ا فیلم اخرش به نظر  قشنگ می اید یا لا اقل راجبش این را می گویند , مرهم(علیرضا داودنژاد).اینجا بدون من و برف روی شیروانی داغ.

پ.ن= تا به حال از دیدن ٢ فیلم سعدت اباد و ١٣۵٩ راضی بوده ام..گرچه سعادت اباد بیشتر به دلم نشست. برف روی شیروانی دغ اصلا تو گروه سینمای پردیس زندگی نیست ..این هم از مزایای ٣٣ فیلمه شدن جشنواره است دیگر

/ 18 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا غفوریان

بامداد دوشنبه بود..دوشنبه 12شب گوش بدید.عوض نشده روزش..

بابک

لیست فیلم های سینمای ایران 1 پردیس زندگی به ترتیب روز اکران: آقا یوسف - ورود آقایان ممنوع - خانه امن است - گلچهره - جعبه سیاه - یه حبه قند - جدایی نادر از سیمین - گلوگاه شیطان - مرگ کسب و کار من است - آینه های روبرو - آسمان محبوب آره موافقم به جای این که فیلم‌های مهم تکرار بشه فیلم مرگ کسب و کار من است توی هر دو گروه تکرار شده!!!

بابک

برف روی شیروانی داغ خوب بود البته نه عالی. موضوع سختی بود که راحت میتونست به سمت یه درام نچسب و دیالوگ های مصنوعی بره اما خوب جمع شده بود. فردا هم که فرزند صبح رو دارین که یک اثر جنجالی و پرخرج و طولانی بوده باید دید چی از آب دراومده. برای من فردا سیب و سلما هستش که زیاد خوش بین نیستم بهش.

بابک

جنجال فرزند صبح یکی مراحل طولانی ساختش بوده ، دیگه این که بازیگرانی مثل هدیه تهرانی توش بازی کردن و آخرین جنجالش هم نامه نگاری بهروز افخمی بود که میخواست به علت این که به مراحل فنی ساخت نظارت نداشته، اسمش رو از توی فیلم در بیاره. امکان این که سینما عوض بشه وجود نداره و فقط میتونید همون برنامه سینمای خودتون رو ببینین مگر این که بلیت جداگانه بخرین.اخراجی ها رو هم مطمئن باشین بعد از یه اکران عظیم و پر از تبلیغات و با کلی حمایت، سی دی هاش در عرض کمترین فاصله ممکن با اکران بیرون میاد و آخرش عید سال آینده تلویزیون بارها و بارها با پشت صحنه پخشش میکنه!

مجید قبادی

سلام ریحانه جان به روزم با یه دعوت. حضورت خوشحالم میکنه.

بابک

سلام. این بازار سیاه کجا هست؟ :)) راستی دیروز برنامه سینما تغییر کرد و آقایوسف رو دیدم که فیلم خیلی خیلی خوبی بود. امروز هم اگه برنامه تغییر نکنه آسمان محبوب استاد مهرجویی در برنامه هست :)

الناز

دوست دارم سعادت آباد رو ببینم...قربون یو

بابک

جدایی نادر از سمین شاهکار بود. یه شاهکار به تمام معنا. حتی بهتر از درباره الی. نیاز به زمان داره تا فکرم منظم بشه تا در موردش بنویسم. فقط بگم که شاهکار بود.

سانی

برخلاف بیشتر سینمایی ها 1359 دوست داشتم باهاش ارتباط برقرار کردم