عزیزم اوج نگیر

هر کسی در یک زمینه زندگی صبرش زیاد است و در زمینه دیگر ممکن است حتی تحمل یک ثانیه را هم نداشته باشد. مثال واقعش هم همین تکه کلام اصیل ایرانی ها ککه استفاده می کنند که مثلا : من حاضرم هزار بار بمیرم اما فلان کار را انجام ندهم. طرف واقعا اهل 100 بار مردن نیست اما می فهمی که عمرا نمی توانی رویش حسابی در ان مورد باز کنی.

خرداد پارسال گواهینامه را گرفتم و گذاشتمش گوشه کتابخانه. گاه و بی گاه ددی می گذاشت کنارش بنشینم مثلا موقع برگشتن از خانه فک و فامیل که معمولا به شب می خورد و خیابانها تقریبا خلوت بود. اما تقریبا از تابستان پارسال به این طرف دیگر پشت فرمان ننشستم. ان موقع با پژو قدیمی ددی کار می کردیم(همان 2-3 دفعه ای که نشستم) ددی جان پیشرفت کردند و ریو گرفتند.

بعد از مدتهای مدید گذاشتند بنده بنشینم پشت فرمان ماشینشان( از هایپر بر می گشتیم ..یک 2-3 ساعتی انجا راه رفته بودیم)

خب در ابتدا من حتی پایم به جای پدالها هم عادت نداشت. کم کم به جایشان عادت کردم اما به میزان حرکت پدال نه..من با پدال پراید رانندگی را یاد گرفتم و با پدالهای پژوی ددی کمی راه افتادم اما خدایی پدالهای ریو به تف بند بود به نیت نیش گاز دادن پایت را روی پدال می گداشتی برایت سرعت میرفت و من نمی توانستم توازن کلاچ و گاز را عین ادم رعایت کنم و ماشین عین ادمهای سرماخورده هی تلو تلو می خورد و دم به دقیقه خاموش می کرد...ددی حسابی عصبانی شده بود ...10 دقیقه رانندگی من را هم که کنارش نشسته بودم عصبانی کرد..بی خیال تمرین رانندگی و لطف پدرد و اجازه اش برای سوار شدن ماشینش شدیم..عطا را به لقایش بخشیدیم و پیاده شدیم

/ 13 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اشکان افشار

درود مدت هاست که مطالب وبلاگتون رو تعقیب می کنم اما این اولین بار است که کامنت واستون میذارم. راستش بیشتر به مطالب سینمایی وبلاگتون علاقه دارم. امیدوارم از این به بعد بیشتر مطالبی این چنینی بنویسید. در هر صورت براتون آرزوی موفقیت واستون می کنم.

ناشناس خوشحال

دوست خوبم ، از اونجایی که تا اطلاع ثانوی کامنت های بنده در کافه سینما نامرییه و تایید نمیشه یک نسخه از اون کامنتا رو در این بلاگ میذارم اگه خیلی علاقه داری ببینی ناشناس خوشحال چی میگه به این بلاگ سر بزن. هه هه هه http://nashenaskhoshhal.blogfa.com

محیا

صبر نکنیم چه کار کنیم؟!

انسانم آرزوست

پیش بسوی پرواز......موفق باشی[گل]

عاطفه

اگه بترسی هیچ وقت راننده نمیشی ای غر غرا رو جدی نگیر

رها

من همیشه وقتی پشت فرمان یک ماشین تازه می شینم کمی برام سخت می شه تا عادت کنم. [لبخند]

امیر

حالا شما دختری اینو می گی فکر کن پسر باشی و رانندگیت در حد شوماخر باشه و گواهینامتم با نمره بالا گرفته باشی و بابات نذاره دست به ماشینش بزنی چی می کشی انشالاه خودت به زودی واسه خودت صاحب ماشین می شی این پدر و مادره محترم از سره اجبار هم مارو نگه داشتن چه برسه به اینکه.............. بی خیال بدبختی که یکی دوتا نیست.

امیر

کار فقط ماله مردا و پسراست؟ راست می گی دخترا بی عرضه تر از اونین که بتونن آینده خودشونو خودشون بسازن و واسه زندگیشون تصمیم بگیرن جهت نیشو کناییه جناب عالی عرض کنم که بنده هم کار می کنم هم مشغول به تحصیل هستم ولی در آمدم در همون حددی هستش که بتونم خرج تحصیل و لوازم زندگیمو داشته باشم دیگه اینقدر برام نمی مونه که بخوام یه ماشینه خوب هم بگیرم البته اینا اصلا به شما مربوط نمی شه ها ولی وقتی اون گالرو وا می کنی که یه چیزی بگی یکم مزه مزش کنی ببینی چی داری بلغور می کنی بد نیست به هر حال از دختری که به پدرش بگه ددی جوابی بهتر از این نمی شد انتظار داشت .

امیر

مارو باش اومدیم رو دیوار کی یادگاری نوشتیم ؛ وقتی یه نفر میاد در دو دل کنه اینجوری با کله نمی رن تو برجکش؛ روابط اجتماعی در حدد قبیله بومبا بومبا توو شاخ آفریقا با کی اومدیم 13 به در خدایا شکرت.