حتما باید فحش بخوری...خب نبین دیگه عزیز من

بیشتر از این که در این مدت فیلم دیده باشم سریال دیده ام. بعد از دکتر هاوس به سراغ گریز اناتومی رفتم grey´s anatomy))و باید بگویم نروید و نبینید به چند علت:

 

 

 

1-مسلما مانند هر فرد عادی دیگر در هر کشوری ما هم بعد از دیدن سریال ها و فیلم های خودمان به سطح کیفی انها عادت می کنیم و متوجه شدت مفتضح بودن انها نمی شویم نمونه بارز این اتفاق را می توانیم در سلیقه ادمهای دو رو برمان در دیدن فیلمها ببیینم..شما تصور کنید مردمی که فیلم اخراجی های 3 را فیلمی عالی و شاهکار می دانستند به نظرتان تا به حال به جز فیلمهای و سریالهای وطنی چیز دیگری دیده بودند و یا کسانی که پول بلیط بابت فیلم زندگی با چشمان بسته داده اند تا به حال یک درام با محوریت موضوع رابطه احساسی خواهر و برادر دیده اند. مسلما نه...می دانم در کشوری مسلمان زندگی می کنیم و برای نشان دادن نوع روابط در فیلم دچار محدودیت هستیم(البته این به نطرم خودش عذر بدتر از گناه است)اما این دلیل بر این نمی شود که همین روابط را شبیه خاله بازی دختر بچه ها نمایش دهیم..هنوز که هنوز است بچه ها به والدینشان در فیلمها می گویند پدر و مادر در حالی که در دنیای واقعی ما می گوییم مامان و بابا..در دنیای واقعیوقتی مرد خسته از سر کار به خانه می اید معمولا لبخند به لب ندارد و معمولا با لباس بیرون در خانه چرخ نمی زند بلکه تی شرت و شلوار خانه را می پوشد..در دنیای واقعی صحبت های مادر و پدر با بچه هایشان انقدر مودبانه و کتابی نیست و همین طور صحبت های همسران با هم گاهی ...دیگر بیخیال صحنه پردازی و طراحی لباس می شوم که کاملا جک هستند.(بیشترین روی صحبتم با سریال سازهاست ) حالا وقتی بعد از مدتها میروید و یک سریال و یا فیلم خارجی را میبینید ناگهان احساس می کنید همه چیز واقعی است و تمام انچه را که تا به حال دیده اید کارتون پت و مت بوده ..پس لطفا نروید و نبینید

2-فکر کنم دلیل اول کاملا قانع کننده بوده باشد اما حالا اگر خیلی سمج هستید و حتما می خواهید دنباله رو دیدن سریال باشید: خب واقعیت تلخ تر ان است که ما جماعت ایرانی (پیر و جوان و مجرد و متاهل همه با هم) از نوعی بی شعوری رنج میبریم که تقریبا می توانم بگویم نا خواسته به ان دچاریم.خود من در صدر قرار دارم که بعدا به کسی بر نخورد..هر کس به سهم خویش از این دریای بیکران بیشعوری به قدر وسع خویش پیاله ای پر کرده و دارد کوفت می کند. تا زمانی که سریال ندیده اید به بیشعوری خود پی نمی برید(به جان خودم)

 

 

قضیه ازاین قرار است همان طور که چشم شما به به دیدن فیلمهای سخیف و خواندن رمانهای بی مزه ایرانی (به استثنای برخی فیلمها و کتابها البته) عادت می کند می تواند به دیدن نوع روابط ادمها هم عادت کند.بچه ای که عادت دارد ببیند پدر ش سر مادرش داد میزند , زنی که یا گرفته یکی از وطایف اصلی او پخت و پز است و روابط دوستانه و همصحبتی فقط برای روابط دوست دختر و دوست پسری است . مردان و زنانی که یاد گرفته اند برای محبت دیدن باید باج داد...و ما هایی که عادت کرده ایم حتما در هر سریال یکی باید عروسی کند و یکی دیگر همین طوری 24 ساعته متحول بشود...توصیه اکید دارم خواهشا سریال نبینید..جان هر کسی که دوست دارید سریال نبینید. من منکر این نیستم که سریال ها و فیلمهای سینمایی هر کشوری به طور صد در صد نشان دهنده فرهنگ و رسومات ان کشور نیست ولی اگر حتی فرض بر این باشد که هر فیلم و سریال نمایش دهنده 60 یا 70 درصد فرهنگ ان جامعه هم باشد باز هم کلاه ما پس معرکه است.کلاه ما پس معرکه است چون خیلی از رفتار هایی را که یک زوج مسلمان و یا اصلا یک زوج اریایی باید داشته باشد نداریم و فقط ادعای ان را چندین سال است که یدک می کشیم. ادعای بزرگی و وجود داشتن یک بزگتر در خانواده چیزی است که تقریبا در خانواده های ما مرده...وجود پدر و مادر های راهنما و عاقل چیزی نادر است پس بیایید شروع کنیم به یاد گرفتن و دست از ادعا برداریم..

 

 

سریال ها را نبینید و یا اگر میبینید یاد بگیرید. حتی اگر شده قدر همان بوسه هایی که بین بازیگران رد و بدل می شود..اگر هر زن و مردی قدر همان بوسه  اظهار محبت به هم را یاد بگیرند حدا قال 10 قدم از این وضعیت فعلیمان فاصله میگیریم

3-معتاد می شوید و تا به حال هیچ راه علاجی برای درماان اعتیاد دیدن سریال شناخته نشده

/ 12 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ممول

سلام ریحانه جون... من خودم کمتر اهل دیدن سریال هستم چون فرصتش رو ندارم ولی به جاش تا دلت بخواد فیلم دیدم منظورم فیلمهای هالیوودی نه فیلم های آبکی خودمون... کاملا باهات موافقم ... تفاوت غیرقابل مقایسه است یعنی اگه بخوای مقایسه کنی خودت رو سرکار گذاشتی... هیچ چیزی به شکل حقیقیش نمایش داده نمیشه ... همش تظاهر و دروغه.

بي سرزمين تر از باد

ببينم نكنه واقعا" انتظار داري مكه فرهنك ماها مثل فرهنگ جوامع پيشرفته باشه؟ اونها بر خلاف اينكه فكر ميشه وضع اقتصاديشونه كه راحتشون كرده وضع فرهنگيشونه كه راحتشون كرده. در واقع اگه وضع اقتصادي بهبود پيدا كنه بدون اينكه وضع فرهنگيشون پيشرفت كنه ميشه مثل جايي كه همه چي داشت اما مردمش ييهو لگر زدن به همه چيزايي كه داشتن و بعد از چند سال فهميدن چه غلطي كردن. جامعه اي زنهاي گستاخ نداشته باشه حقش همينه.

رزی

آخ گفتی... آخ گفتی... من خوشحالم که با اقتدار و با سربلندی اعلام کنم که الان 2 سال و نیمه که هیچ سریال ایرانی رو ندیدم. البته سریال های خارجی رو هم هنوز ندیدم تا خونم به ظور کامل از اون سریال های لعنتی و مسخره ایرانی پاک بشه. بعدش میرم سراغ اون سریال ها و معتادشون میشم. 2 ساله که دارم با خودم مبارزه میکنم و هنوز فرار از زندان رو هم ندیدم. البته دلیل دیگه ای هم داشتم و اونم دردسرای دوره ارشدم بوده :))

یک نفهم

کاش با این قلم روانت کمی هم این روزها از کربلا می نوشتی از بیداری می نوشتی ازفداکاری و ازجان گذشتگی برای اهداف می نوشتی و از کارهایی که هر نفر از ما باید انجام بده تا به فرهنگ مطلوب برسیم می نوشتی . برفرزض که حرفت درسته و همه ما ایرانی ها بد و بدبخت و نفهم و بیچاره و خیلی چیزای دیگه هستیم خب حالا باید چیکار کرد ؟ ما جوانه چیکار باید بکنیم ؟

حمید

من می بینم این سریال رو چون گفتی نبینید کنجکاو شدم ببینم مگه چیه که نباید ببینیم؟! چیه این فیلم وسریال ها که می بینی؟ برو "نیمه شب در پاریس" ببین حال کن یک کمدی رمانتیک دوست داشتنی از وودی جون آلن! نامردا قرار بود اینجا بدون من و پرسه در مه رو تا 15 آذر منتشر کنند ولی نکردند!!!!

افرا

وااااااااای اون جایی که گفتی ما عادت کردیم که حتما در هر سریال یکی عروسی کنه رو واقعا واقعا راست گفتی ... خود من هر بار بعد از هر فیلمی که آخرشو ندیدم میپرسم کی با کی ازدواج کرد ... اصلا اکثرا راست گفتی !!! هر چند اصولا از این همه منفی نگری در مورد خودمون خوشم نمیاد ...

امیر

matlabet qashng bud kheili shomaramo mizaram hatman s bede ke karet darm:09376331732

یک نفهم(معذرت خواه )

این هم از فهم جوانای ما فقط شماره تلفن میدن و... اگر نظری داری بنویس تلفن برای چی میدی؟؟ اینهم اروپایی فکر کردن !!!

مهدی خطیری

همزادپنداری می کنم باهات شدید :دی سی تا سریال هفتگی !!!! درمان !!! و تایید دو تا علت اصلی ....