نویسنده تنبل

ماه رمضان است و شب بیداری هایش. دیشب هم برای خالی نبودن عریضه فیلمی را که چند وقت پیش دختر خاله ام داده بود را دیدم.last night. چهار بازیگر فیلم مجموعی از بهترینها بودند.انها هیچ کدام سوپر استار نیستند اما مسلما از بهترینها هستند. کایرا نیتلی بازیگر نقش . Joanna  سم ورتینگتون بازیگر نقش Michael . ایو مندس بازیگر نقشLaura  و بازیگر فرانسوی کار Guillaume Canet در نقش alex.بازی های کایرا و سم را دوست داشتم مثل همیشه خوب بودند و صد البته بازیگر فرانسوی کار هم خیلی خوب بود. کارگردان فیلم Massy Tadjedin  کارگردانی  فیلم خوب ژاکت را هم در کارنامه خود دارد. یک اتفاق جالب این فیلم این بود که از اواسط فیلم به بعد من هی با خودم می گفتم خدایا این داستانش برایم اشناست. تاریخ ساخت فیلم 2010 بود.

.بعد از گذشتن مدتی از فیلم کاملا مطمئن شدم که ما یک فیلم ایرانی دقیقا با همین نوع روایت و داستان را ساخته ایم.فیلم انعکاس در سالهای قبل ساخته شده بود اما فقط کافی است یک بار فیلم اخرین شب و انعکاس را ببینید . حتی نوع روایتشان هم یکی است البته با این فرق که مسلما در نسخه هالیوودی فیلم داستان به دلیل وجود نداشتن سانسور بهتر روایت شده بود. یعنی نمردیم و دیدیم یک بار یک فیلم هالیوودی شبیه یک فیلم ایرانی بوده و نه بالعکس. فیلم دلچسبی بود. اما کل فیلم بود و ان سکانس اخرش. هیچ کدام اعتراف نکرد اما عطر و کفش کار خود را کردند.

من تا به حال حتی شبیه این نوع رابطه هایی که در فیلم نشان داده بود را هم از سر نگذرانده بودم اما به قوت کارگدانی قوی و بازی های خوبش شما کاملا می توانستید احساسات الکس را در فیلم درک کنید. یک جایی از فیلم اصلا من دلم به حال این بیچاره میسوخت. روابط به قدری طبیعی و ساده نشان داده شده بود که کاملا همذات پنداری می کردید.به لطف بازیگران قدرتمن کار و فضای ارام و بدون هیاهوی شب می توانستید تنها تمرکزتان را روی حرکات و نگاها و دیالوگها بگذارید ولی به نظرم بیشتر از دیالوگها این زبان بدن بازیگر ها بود که داستان را روایت می کرد

پ.ن: اینجانب فردا ساعت 1 ظهر پا بدین دنیای فانی گذاشتم..اخه چر؟..من الان

نمی تونم تولد بگیرم خب

نوشته شده در یکشنبه ۱۳٩٠/٥/۱٦ساعت ٢:۱٢ ‎ق.ظ توسط ریحانه.م نظرات ()


Design By : Pichak