نویسنده تنبل

تا به حال ترکیب طعم پیراشکی شکلاتی با اسپرسو را تجربه کرده‌اید؟.. خب از نظر من خیلی دلچسب بود.. باز هم می‌خواهم. جدیدا بد عادت شده‌ام وقتی می‌خواهم روی کاری تمرکز کنم فرقی نمی‌کند کار نوشتن باشد و یا خدای ناکرده درس خواندن و یا هر چیز دیگری¸حتما باید یک چیزی بخورم.. موقع خوردن تمرکزم بالا می‌رود ولی خب هر خوراکی بیش از ۵ دقیقه خوردنش طول نمی‌کشد و دوباره روز از نو و روزی از نو. فیلم‌ها تلنبار شده.. کتاب‌ها مانده.. مدتهاست چیزی ننوشته‌ام. خب حتما می‌گویید پس چه غلطی می‌کنی؟.. به طور واقع گرایانه باید بگویم: هیچی.


یک استادی داشتیم (بر خواهر و مادرش سلام و درود) * درس پژوهش عملیاتی۲ را ارائه می‌داد. زیاد حرف دل می‌زد ولی یکبار یک مطلبی را گفت که حرف دل من هم بود ولی از   جا که خیلی دوستش داشتم خودم را چندان مشتاق نشان ندادم اما در واقعیت ازنوک پا تا مغز استخوانم شده بود گوش که بشنوم چه می‌گوید. ایشان اظهار کردند مدتی بود در زندگیشان که نمی‌توانستند کاری انجام دهند. نه اینکه نخواهند اتفاقا خیلی از ان کار‌ها جزو فعالیتهای مورد علاقه ایشان بوده ولی هر وقت می‌خواستد شروع به انجام فعالیتی کنند نمی‌شده. مثلا می‌خواستند نقاشی کنند و یا پیاده روی بروند و هر فعالیتی که کلا دوستش داشتند.. به طور خارق العاده‌ای نمی‌شده که نمی‌شده. بعد از مدتی جواب مسئله را می‌یابند. جواب: کودک درونشان با ایشان قهر کرده بودند در ادامه فرمودند که مدتی تلاش کردند و به خودشان رسیده‌اند و با خودشان مهربان بودند و بعد از مدتی کودکشان اشتی کرده و همه چیز به خوبی و خوشی تمام شده و حتی به موفقیتهای خوبی همدست پیدا کردند و توانستند به یم دانشگاه در امریکا یا اروپا بروند و رشته مورد علاقه خود را که در ایران نبوده بخوانند.. بعد از ترم ما هم ایشان به خارج عزیمت کردند (بر پدر و برادرش سلام و درود) *


من واقعا برایم سوال است یعنی من این همه بیکاری کشیده‌ام و اعصابم خرد شده هنوز این بچه با من قهر است؟.. چه کار کنم اشتی کند؟... اصلا شاید این استاد ما ۲-۳ تخته‌اش کم بوده و داشته چرت می‌گفته؟... الان من چه کنم؟
*=این استاده گرامی سوالات امتحان را در پایان ترم می‌دهند دست دانشجو.. جواب‌ها را هم کمابیش در میان جزوه می‌توان پیدا کرد. مابقی را هم می‌توان ا ز ترم قبلی‌ها گرفت. وقت امتحان فرارسید و ما خوشحال و خندان رفتیم سر جلسه. تمام طول جلسه مشغول پر کردن برگه‌مان بودیم. خوشحال و شاد از اینکه همه را بلد بوده و نوشته‌ایم (من و دوستانم) امدیم بیرون و شاداب و مسرور از اینکه یک درس ۴ واحدی را ۲۰ گرفته‌ایم... ایشان هم بهحدودا به ۶۰% بچه‌ها حال اساسی دادند و نمره ما را هم از ۲۰ به ۱۴ و یکی دیگر را از ۲۰ به ۱۰ تقلیل دادند. کماکان در شگفتم برگه من و دوستانم را چگونه تصحیح کرده و یا اصلا تصحیح کرده؟
سلام و درود بی‌پایان بر خاندانش

نوشته شده در سه‌شنبه ۱۳٩٠/۱/٢۳ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ توسط ریحانه.م نظرات ()


Design By : Pichak