نویسنده تنبل

 

خب فردا اولین روز شروع جشنواره است جشنواره ای نسبتا جنجالی ,پرفیلم و متفاوت. در حالی که من هنوز نمی دانم کدام فیلمها در فیلد سینمای ایران 2 قرار دارند  موضوع جالبتر حضور 33 فیلم در این بخش است یعنی بالای 11 فیلم برای هر کدام از بخشهای سینمای ایران 1 و 2 واین در حالی است که مدت جشنواره تنها 11 روز است مگر اینکه با یک بلیط بتوان 2 فیلم را دید. خب فیلمهای مورد علاقه من برای دیدن کم نیستند اما قبول کنید ادمیزاد نمی تواند 11 روز پشت سر هم برود هی فیلم ببیند بحث 11 روز به کنار مهم تر از ان اینست که مسلما تمام لیست فیلمهای مورد علاقه من مطمئنا در فیلد سینمای ایران 2 نیستند و به طور حتم روزهایی از هفته است که من نمی توانم به سینما رفتن برسم نمونه اش دوشنبه است که هم  انتخاب واحد دارم و هم کلاس..مانده ام با 2 عدد بلیط چه کنم؟..منتظرم فردا برسد و ببینم ایا خود سینما بلیطم را می خرد یا نه!!

جای تاسف است که فیلم رسول صدر عاملی در این جشنواره نیست گزارشش را در 40چراغ خوانده بودم و دوست داشتم فیلم را ببینم.از جمله کارهای مورد علاقه من فیلم حامد کلاهداری است به نام پایان نامه که گفته می شود حال و هوای داستان ندا اقا سلطان را دارد. فیلم دیگرفیلم گزارش یک جشن است به کارگردانی حاتمی کیا است. مسلما کی از بهترین انتخابهایم فیلم  جدایی نادر از سیمین است. فیلم درباره الی به نظرم واقعا داستان گویی خوبی داشت و ایینه ای بود روبه روی ما جامعه بی انصاف.

سعادت اباد ,خیابانها ارام,سوتسوت,اسب حیوان نجیبی است (عبدالرضا کاهانی(, البته بر خلاف تمام فیلمها داوود نژاد که رسما تحملشان می کردم ا فیلم اخرش به نظر  قشنگ می اید یا لا اقل راجبش این را می گویند , مرهم(علیرضا داودنژاد).اینجا بدون من و برف روی شیروانی داغ.

پ.ن= تا به حال از دیدن ٢ فیلم سعدت اباد و ١٣۵٩ راضی بوده ام..گرچه سعادت اباد بیشتر به دلم نشست. برف روی شیروانی دغ اصلا تو گروه سینمای پردیس زندگی نیست ..این هم از مزایای ٣٣ فیلمه شدن جشنواره است دیگر

نوشته شده در شنبه ۱۳۸٩/۱۱/۱٦ساعت ۱:۳۳ ‎ق.ظ توسط ریحانه.م نظرات ()


Design By : Pichak